28.11.2017

Spotkanie Scope Fluidics z przedstawicielami koncernu LG

Zarząd Scope Fluidics S.A. spotkał się z przedstawicielami koreańskiego koncernu LG Chem. Celem spotkania było wzajemne zapoznanie się oraz wstępne rozpoznanie potencjalnych obszarów współpracy między firmami.

Spotkanie miało miejsce 23 listopada i odbyło się w siedzibie spółki w Warszawie. Uczestniczyli w nimi zarząd Scope Fludics oraz przedstawiciele LG Chem Technology Center. W czasie spotkania spółka zaprezentowała koreańskim gościom funkcjonalności oraz przewagi konkurencyjne systemów diagnostycznych PCR|ONE i Bacteromic. Przedstawiony został obecny etap prac nad poszczególnymi systemami, harmonogram kolejnych kroków milowych i planowany termin zakończenia projektów.

Częścią spotkania była również dyskusja na temat modelu biznesowego Scope Fludics, który zakłada sprzedaż technologii PCR|ONE na rzecz globalnego producenta urządzeń medycznych.

LG Chem jest firmą działającą z ramienia koreańskiego koncernu LG, który na świecie działa w trzech branżach: chemicznej, elektronicznej i telekomunikacyjnej. LG Chem posiada firmy na kontynencie azjatyckim, amerykańskim i europejskim. W roku 2016 LG Chem połączył się z LG Life Science Company. Obecne LG Chem Life Science to globalna firma działająca w branży farmaceutycznej. Portfolio produktów obejmuje m.in. bio-farmaceutyki oraz produkty diagnostyczne.